A jednak Przekop

Dzieła tego chciał dokonać król Jan Kazimierz, potem król Stefan Batory. Tym razem musi się udać. 

Rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął się tego dzieła, by Elbląg miał dostęp do morza, wierzę w to mocno że uda się ten odważny projekt właśnie teraz zrealizować.

Chciałem wyrazić radość. Trwało to długo, wiele lat, przeszło 10, ale jednak się rozpoczyna. Wiem, że są zastrzeżenia, były nawet wygłaszane przez część środków masowego przekazu, ale mamy pełne prawo to uczynić. Można powiedzieć, że udało się, bo kiedy budowa się rozpocznie, to wtedy będzie można powiedzieć, że klamka zapadła, że ten kanał powstanie i że problem, z którym Elbląg żyje już od wielu dziesięcioleci, będzie rozwiązany. Elbląg powinien być portem uzupełniającym wobec portów gdyńskiego i gdańskiego. To z całą pewnością przyczyni się do jego rozwoju gospodarczego i do rozwoju całego regionu. To jest cel główny” – mówił w Kątach Rybackich prezes PiS-u, Jarosław Kaczyński.

Zobacz jak będą przebiegały prace i jak będzie wyglądała droga morska z Elbląga do Gdańska.

Dziś na miejscu realizacji przekopu Mierzei Wiślanej wkopano ostatni słupek do geodezyjnego wyznaczenia granic inwestycji, a tak będzie wyglądać budowa krok po kroku ▶️⬇️

Opublikowany przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Wtorek, 16 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *